O nas

PRZEMYŚL TOUR to wyścig szosowy, a pomysł na jego powstanie zrodził się w głowach przemyskich kolarzy amatorów już kilka lat temu. Grupa zapaleńców , bazując na doświadczeniu w organizacji wyścigów MTB, chciała pójść krok dalej zorganizować wyścig szosowy na pięknej i trudnej trasie prowadzącej przez wymagające tereny Pogórza Przemyskiego. Już wtedy było wiadomo, że na trasie muszą być kultowe “ściany” Kalwarii Pacławskiej czy ul. Tatarskiej w centrum Przemyśla.
Przemyśl Tour nabrał rozpędu w 2019 roku i pojawiły się konkretne działania na przeprowadzenie wyścigu w 2020. Niestety wirus pokrzyżował plany, wyścig się zatrzymał…..

2021 rok i Tour de Pologne oraz etap z Zamościa do Przemyśla, daje kolejnego motywacyjnego kopa, że trzeba jeszcze raz spróbować i zrobić “swój wyścig” tym bardziej, że chyba nikt się nie spodziewał, że zawodowcy pojadą ” naszą” trasą , której pomysł zrodził się, jak na rzece Wiar w Huwnikach nie było jeszcze przeprawy. TDP w znakomity sposób pokazało piękno i walory kolarskie pogórza, a Naszym zadaniem jest pójść za ciosem i zrobić własny Przemyśl Tour.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą sportowców amatorów nie tylko kolarstwa ale wszelakich sportów outdoorowych takich jak bieganie, biegi ultra, narciarstwo alpejskie, biegi przeszkodowe, kolarstwo górskie itd. Są wśród nas nauczyciele, pracownicy biurowi, handlowcy czy artyści, każdy z pasją i zaangażowaniem.

Przez kilkanaście lat wspólnie, pod egidą Przemyskie Towarzystwo Cyklistów, z miastem Przemyśl i Cyklokarpatami organizowaliśmy Maraton Rowerowy MTB ” TWIERDZA PRZEMYŚL”. Na kanwie naszych doświadczeń oraz marzeń, chcemy mieć “swój” wyścig w kolarstwie szosowym.

Ekipa PRZEMYŚL TOUR zaprasza !!!

Forma Organizacyjno-Prawna

Od grudnia 2021 roku jesteśmy podmiotem, a w skrócie za organizacje wyścigu odpowiada Fundacja Sportowa Przemyśl Tour. Jesteśmy zarejestrowani pod Nr KRS 0000935913. 

Fundacja Sportowa Przemyśl Tour została powołana w celu:

  • wspierania, rozwoju oraz promocji sportu, kultury fizycznej oraz aktywnego wypoczynku,
  • kształtowania pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez aktywność fizyczną i uczciwe współzawodnictwo,
  • propagowania aktywności fizycznej jako formy przeciwdziałania patologiom i wykluczeniu społecznemu,
  • prowadzenia działalności charytatywnej połączonej z aktywnością fizyczną, sportem i rekreacją,
  • promocji sportowców i osób uzdolnionych sportowo,
  • promocji lokalnych klubów i organizacji sportowych,
  • propagowania inicjatyw społecznych w zakresie sportu i rekreacji,
  • organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży,
  • aktywizacji społeczności lokalnej w sprawach publicznych związanych z aktywnością fizyczną.
Facebook
Skip to content