Po raz piąty 16 października  br. KS Zryw Buszkowiczki zorganizował wyścig kolarski dla dorosłych. Pomysł na zorganizowanie wyścigu z przeszkodami wynika z możliwości uksztaltowania terenu w Buszkowiczkach (brak odpowiedniego wzniesienia). Październikowy termin rozgrywania zawodów podyktowany jest potrzebami zawodników, którzy jeszcze są w reżimie treningowym i chcą sprawdzić się na tak nietypowej trasie.

Wymagające 2 km przeszkód terenowych

W tym roku zawodnicy startowali na około 2 km pętli, na której ustawiono 12 przeszkód: rów z wodą, kopce z kamieni, „drabina”, „opony” skocznia przez rurę, skocznia przez palety, „piaskownica”, „podesty”, „ślimak”, „powiązane opony”, „kłody”, „ ostre zakręty”. Zawodniczki, które wystartowały w tegorocznej edycji miały do pokonania 3 pętle naszej trasy natomiast zawodnicy pokonywali ją sześć razy. Wyścigi przeprowadzone w tym roku odbywały się w nietypowych kategoriach bo były to kategorie wagowe. Kobiety wystąpiły w kategorii open natomiast kategorie dla mężczyzn to: do 70 kg (F1), do 80 kg (RWC), do 90 kg (Off road), do 100 kg (TIR). Dla wszystkich uczestników biorących udział w  rywalizacji organizatorzy przygotowali ciepły posiłek i napoje, jednak w rywalizacji sportowej nie byli, aż tak gościnni wygrywając wszystkie wyścigi.

Galeria z zawodów

Wyniki rywalizacji

Wyniki tegorocznych zmagań przedstawiają się następująco:
Kobiety (open):
1 miejsce – Kamila Korlatowicz (Zryw)
2 miejsce – Małgorzata Sebzda (Zabratówka)

Mężczyźni do 70 kg (F1):
1 miejsce – Marcin Rydel (Zryw) – całą trasę pokonał w świetnym czasie 23 min.
2 miejsce – Michał Korlatowicz (Zryw)
3 miejsce – Krzysztof Gierczak (Zryw)
Mężczyźni do 80 kg (WRC):
1 miejsce – Dariusz Gałęza (Zryw)
2 miejsce – Kleczek Jacek (SST Lubcza)
3 miejsce – Szymon Rydz (Zryw)
Mężczyźni do 90 kg (Off road):
1 miejsce – Maciej Hachura (Zryw)
2 miejsce – Cichocki Michał (Zryw)
Mężczyźni do 100 kg (TIR):
1 miejsce – Bartosz Szuban (Zryw)
2 miejsce – Hubert Gas (Zryw)

Mapa i profil trasy

Komentarz Przemyśl Tour

Przemyśl Tour był reprezentowany przez Krzysztofa Dziurzyńskiego, który w kategorii WRC do 80 kg zajął 4 miejsce.  Fantastyczna impreza zorganizowana przez EKO Line Zryw Buszkowiczki MTB Team, Bartosz Szuban i ekipę z Buszkowiczek. Świetna trasa, emocje w czasie wyścigu i po 🥃), pyszny catering, ognisko – petarda. Gratulacje dla Was 👍👏👍👏.

Marcin Fiń dzięki za rewelacyjne zdjęcia 👍👍👍👍

Za rok ściągamy tu gwiazdy przełajów 😉

Facebook
Skip to content